Ballina Vendi ZJARR NE LAPALUC TE MALLAKASTRES, DIGJEN DISA HA TOKE TE MBJELLA ME...

ZJARR NE LAPALUC TE MALLAKASTRES, DIGJEN DISA HA TOKE TE MBJELLA ME ULLINJ

2

Rreth 13 hektar toke e mbjelle, kryesisht me ullinj, eshte djegur ne fshatrat Belishove, Ngracie dhe Lapaluc te Mallakastres si pasoje e nje zjarri. Mesohet se jane djegur rreth 2 mije rrenje ullinj, ndersa flaket kane vijuar per disa ore. Per neutralizimin e tyre eshte kerkuar nderhyrja e forcave zjarrfikese te Mallakastres dhe Patosit.

https://youtu.be/MZsbOvpG1Js