Ballina Vendi Temperatura deri në 31 gradë celsius dhe reshje shiu në veri, moti...

Temperatura deri në 31 gradë celsius dhe reshje shiu në veri, moti për sot

25

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të pasuara nga reshje shiu lokale dhe stuhi në veri.

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të pasuara nga reshje shiu lokale dhe stuhi në veri.

Temperaturat minimale do të luhaten 11-19 gradë, temperaturat maksimale parashikohen me rënie 22 -24°C në veri , 28-31°C në zonën e ulet dhe zonat pranë bregdetit

Era do të jete me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 8 m/sek dhe dallgëzim të forcës 3 – 4 ballë në det të hapur.