Ballina Vendi DIGJEN 13 HA PYJE, NE PRANGA NJE 56 VJECAR NGA PATOSI

DIGJEN 13 HA PYJE, NE PRANGA NJE 56 VJECAR NGA PATOSI

2

Pas zjarrit te nje dite me pare, nje 56-vjeçar eshte vene sot ne pranga ne Mallakaster. Sipas policise, M.G,  banues ne Patos, dyshohet te jete autori i zjarrit ku u dogjen 13  hektare pyje dhe ullinj ne zonen e Belishoves.

https://youtu.be/cq4BoqhRfxU