Ballina Vendi ZJARR NE BALTEZ, RREZIKOHEN BANESAT

ZJARR NE BALTEZ, RREZIKOHEN BANESAT

2

Pakujdesia e nje vajze 5 vjecare ka sjell frike dhe panik tek banoret e fshatit Baltez ne Fier. E mitura I ka vene flaken mullarit me kashte qe ndodhej prane shtepive, dhe flaket jane vene nen kontroll pas mberritjes se zjarrfikeses. E zonja e shtepise Lina Kazanxhiu, ka treguar se me shitjen e kashtes se mbledhur do te siguronte te ardhurat per tu ushqyer gjate dimrit, duke qene se 8 pjestaret e familjes jetojne ne gjendje te veshtire ekonomike.

 

 

https://youtu.be/ViIvs6S_mYs