Ballina Vendi VRASJA E KRESHNIK BEQIRAJT/ VELLAI: NUK KEMI GJETUR KOKEN E TIJ

VRASJA E KRESHNIK BEQIRAJT/ VELLAI: NUK KEMI GJETUR KOKEN E TIJ

2

Vellai i Kreshnik Beqirajt, eshtrat e te cilit u gjeten ne nje kanal prane fshatit Daullas ne Fier eshte vene ne kerkim te kokes se 36-vjeçarit. Donjet Beqiraj, sebashku me shoke te Kreshnikut, kane shkuar prane vendit ku policia e Fierit gjeti eshtrat, por qe pjese e tyre nuk ishte koka. Krimi makaber u zbulua nga vete autori I kesaj ngjrje Albert Zekaj ne deshmite e tij, i cili tregoi per grupin hetimor qe pas vrasjes se Kreshnikut, trupin e tij e mbajti per disa dite ne shtepi e me pas e copetoi dhe e hodhi ne kanal.

https://youtu.be/nF9gBj5ARtI