Ballina Vendi U kapën në “shtëpi bari”, arrestohen 3 shqiptarë në Britani

U kapën në “shtëpi bari”, arrestohen 3 shqiptarë në Britani

1

Policia britanike ka vënë në pranga 3 shqiptarë të cilët punonin në një “shtëpi ta madhe bari”.

Mediat britanike shkruajnë se gjatë kontrollit në një qytet të Uellsit policia vuri re një shtëpi të madhe në të cilët u gjetën shumë bimë narkotike, ndërkohë që në vendngjarje u arrestuan 27-vjeçari Redjan Hazizi, 26-vjeçari Spartak Muhaj dhe 45-vjeçari Pëllumb Muhaj.

Oficerët e zbuluan “shtëpinë e barit” për shkak të erës së rëndë që vinte nga brenda shtëpisë, ku u gjetën 365 bimë kanabisi.