Ballina Vendi RAMA FLET PER PROTESTAT E “100 PETRITAVE TE SALIUT”: S’DUAN TE HYJNE...

RAMA FLET PER PROTESTAT E “100 PETRITAVE TE SALIUT”: S’DUAN TE HYJNE NE ZGJEDHJET E QERSHORIT

2

Kryeministri Edi Rama ne kuader te turit “Bashkia qe duam” eshte ndalur nw Fier, ku pak me tutje sheshit ku ai po mbajti fjalim, disa protestues kerkuan largimin e tij. Rama ka thene se ata qe protestojne jane 100 petritat e Berishes qe perfaqesojne deshperimin e tij dhe se jane ne kthese e ne kthese kane per te mbetur. Rama thote se PD po shkakon kete situate per shkak se nuk do te dale ne zgjedhjet e qershorit 2019 pasi i druhet humbjes.

https://youtu.be/ze9gL67_D-o