Ballina Vendi QELLOHET ME ARME MAKINA, POLICIA PO PUNON PER ZBARDHJEN E NGJARJES

QELLOHET ME ARME MAKINA, POLICIA PO PUNON PER ZBARDHJEN E NGJARJES

2

Një makinë e parkuar është qëlluar me breshëri kallashnikovi gjatë mbrëmjes së kaluar në fshatin Zhupan të Fierit. sipas policise, mjeti ishte i parkuar prej 1 muaji pranë një karburanti dhe është qëlluar me 9 plumba. Dyshohet se mjeti ka qenë për shitje dhe pronari është shtetasi me inicialet A.B, banues në Zhupan. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave, identifikimin dhe kapjen e autorit

https://youtu.be/TIVeMg-aitk