Ballina Vendi PROTESTA E OPOZITES, POLICIA JEP SHIFRAT: 15 NE PRANGA, 5 NE HETIM

PROTESTA E OPOZITES, POLICIA JEP SHIFRAT: 15 NE PRANGA, 5 NE HETIM

2

Policia ka dhene shifrat zyrtare te personave te arrestuar pas protestes se djeshme te opozites. Zyrtarisht deklarohet se pas analizimit te pamjeve filmike, raport sherbimeve dhe provave te tjera te mbledhura, gjate protestes se djeshme ku pati akte te dukshme dhune, Policia ka arrestuar 15 shtetas per veprat penale, jane  proceduar penalisht ne gjendje te lire 5 shtetas, si dhe jane shpallur ne kerkim dhe po punohet per kapjen e 7 te tjereve. Lidhur me keto ndalime, ka folur edhe kreu I Partise Demokratike Fier, deputeti Luan Baci

https://youtu.be/pPba0t-Ta2c