Ballina Vendi PD FESTON DITEN E CLIRIMIT, HOMAZHE NE VARREZAT E DESHMOREVE

PD FESTON DITEN E CLIRIMIT, HOMAZHE NE VARREZAT E DESHMOREVE

2

Pas vendosjes se buqetave e kurorave me lule prane memorialit qe perkujton 28 nentorin, Partia Demokratike dega Fier ka festuar sot edhe Diten e Clirimit te Shqiperise. Kreu I saj per Fierin, njekohesisht edhe  Deputeti i Qarkut Luan Baci, se bashku me anetar dhe simpatizante te PD kane bere homazhe dhe vendosur kurora me lule ne obeliskun e varrezave te Deshmoreve ne Fier.

 

https://youtu.be/rbSYsJ-mbqs