Ballina Vendi OFRONIN VIZA PER ANGLI E KANADA, POLICIA E FIERIT SHKATERRON GRUPIN E...

OFRONIN VIZA PER ANGLI E KANADA, POLICIA E FIERIT SHKATERRON GRUPIN E FALSIFIKATOREVE

4

16 persona dyshohet se jane pjese e nje grupi te struktruar kriminal, qe Policia e Fierit ka goditur ne kuader te operacionit “Forca e Ligjit” kete te shtune. Sipas policise, keta persona ne bashkepunim me njeri-tjetrin ushtronin veprimtarine e tyre ne fushen e falsifikimit dhe favorizimit te emigracionit te paligjshem. Uniformat blu thone se hetimi ka qene disamujor dhe ne perfundim te tij, ne bashkepunim me policite ne Tirane, Korçe, Vlore e Berat u be arrestimi i tete shtetasve, dy jane shpallur ne kerkim, ndersa tete te tjere po hetohen ne gjendje te lire.

https://youtu.be/qwTzU7Y5BRo