Ballina Vendi NGA DASMA NE MORT, TRE TE VDEKUR NE AUTOSTRADEN LEVAN-TEPELENE, MES TYRE...

NGA DASMA NE MORT, TRE TE VDEKUR NE AUTOSTRADEN LEVAN-TEPELENE, MES TYRE NJE SHTETASE FRANCEZE

2

Dy djeme xhaxhallaresh dhe e fejuara e njerit prej tyre kane mbetur te vdekur ne oret e para te mengjesit te sotem ne nje aksident te ndodhur ne autostraden Levan- Tepelene. Fisnik dhe Agustin Murataj si dhe shtetesja franceze Nazia Ahemt, kane gjetur vdekjen brenda automjetit me te cilin udhetonin, I cili ka rene ne nje kanal pergjate autostrades. Viktimat mesohet se ishin duke u kthyer nga nje ceremoni martesore, ndersa po punohet per zbardhjen e shkaqeve te aksidentit, dyshimet e para per te cilin jane shpejtesia tej normave te lejuara.

https://youtu.be/MZ8fJyojq_0