Ballina Vendi MYFTINIA FIER SHTRON IFTAR, KREU I ALUIZNIT I DOREZON LEJEN E LEGALIZIMIT

MYFTINIA FIER SHTRON IFTAR, KREU I ALUIZNIT I DOREZON LEJEN E LEGALIZIMIT

2

Ne kuader te muajit te bekuar te Ramazanit, mbremjen e se martes  Myftinia e rrethit te Fierit shtroi iftarin e radhes per besimtaret. I organizuar ne mjediset e parkut qendror te qytetit, ky iftar mblodhi bashke, besimtare, drejtues te institucioneve te ndryshme, krere te komitetit mysliman etj. Mes pershendetjeve te rastit dhe urimeve per muajin e Ramazanit, kreu I ALUIZNIT Ervin Bushi, I ka dorezuar Myftiut te xhamise se Fierit Taulant Bica, lejen e legalizimit e te xhamise se qytetit

 

 

https://youtu.be/c8N7Tn5IGK8