Ballina Vendi MBYLLEN LOJRAT OLIMPIKE NE FIER, SUBASHI: PRIORITET, MASIVIZIMI I SPORTEVE

MBYLLEN LOJRAT OLIMPIKE NE FIER, SUBASHI: PRIORITET, MASIVIZIMI I SPORTEVE

2

Eshte zhvilluar ne mjediset e stadiumit “Loni Papuciu” ne Fier ceremonia e mbylljes se lojrave olimpike. Gjate aktivitetit parakaluan dhe performuan nxenes te shkollave te mesme e 9-vjecare, te cilet treguan pergatitjen e tyre ne disa disiplina. Per kreun e bashkise se Fieri Armando Subashi, eshte per t’u vleresuar angazhimi I Drejtorise Arsimore dhe mesuesve te fiskultures, ndersa prioritet vijon te mbetet masivizimi I sporteve.

https://www.youtube.com/watch?v=EW_VQi5pDGU&feature=youtu.be