Ballina Vendi KRYEBASHKIAKU SUBASHI JEP LAJMIN: LIBRAT E KLASES SE PESTE FALAS PER NXENESIT...

KRYEBASHKIAKU SUBASHI JEP LAJMIN: LIBRAT E KLASES SE PESTE FALAS PER NXENESIT E SHKOLLAVE TE FIERIT

2

Pas publikimit te vendimit te Qeverise se librat do te ishin falas per nxenesit nga klasa e pare ne te katerten, kreu I Bashkise se Fierit Armado Subashi ka dhene nje tjeter lajm te mire. Rreth 1400 nxenes te klasave te pesta do te pajisen me tekste shkollor falas ne perdorim dhe kjo fale nje nisme te ndermarre nga bashkia e Fierit. Lajmin kryebashkiaku Subashi e ka dhene gjate inspektimit qe ka bere ne nje prej shkollave te Njesise Administrative Libofshe.

 

 

 

https://youtu.be/wO43XEsQp44