Ballina Vendi “INTERNET PER TE GJITHE”, ALBTELECOM I OFRON SHQIPTAREVE STACIONIN E PAHARRUESHEM VEROR

“INTERNET PER TE GJITHE”, ALBTELECOM I OFRON SHQIPTAREVE STACIONIN E PAHARRUESHEM VEROR

2

Po shendrrohet ne nje realitet perhere e me te prekshem per shqiptaret, fale gjigandit te telekomunikacionit ALBtelecom, “Internet per te gjithe”, duke krijuar hapesira me wifi falas neper qendrat e qyteteve shqiptare. Kete here SuperStacioni eshte ndalur ne Fier, ku vec aktiviteteve te larmishme, trajnimeve dhe nje superkoncerti ne shesh, eshte zhvilluar edhe nje takim me kreun e Bashkise se Fierit, Z. Armando Subashi. Gjate bashkebisedimit te kryebashkiakut Subashi me Drejtorin Komercial te ALBtelecom theksi u vendos tek krijimi i infrastrukturave dixhitale ne mbare Shqiperi.

 

https://youtu.be/mIPm4e3SgzU