Ballina Vendi FIER, I SËMURI MENDOR I VË ZJARRIN SHTËPISË DHE MBYLL BRENDA NËNËN...

FIER, I SËMURI MENDOR I VË ZJARRIN SHTËPISË DHE MBYLL BRENDA NËNËN E 2 MOTRAT

2

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Fierit, e cila për pak sa nuk ka shkaktuar një tragjedi familjare. Bëhet fjalë për një zjarr në një banesë në lagjen “8 shkurti” të këtij qyteti. Policia thotë se djali i shtëpisë, Agim Demiri 45 vjeç, i cili vuante nga problemet mendore, i ka vënë zjarrin shtëpisë duke mbyllur brenda nënën e tij dhe dy motrat, por ai është konstatuar nga policia dhe është arrestuar. Nderkohe policia ka arrestuar edhe disa persona të cilët për të pastruar shkurret kanë shkaktuar dëme të mëdha, kryesisht ne ullishta.

 

https://youtu.be/XY7BqkG9PFg