Ballina Vendi FERMERET E FRAKULLES SERISH NE PROTESTE, KERKOJME MARRJEN E MASAVE PER TE...

FERMERET E FRAKULLES SERISH NE PROTESTE, KERKOJME MARRJEN E MASAVE PER TE MOS U PERMBYTUR ME

4

Ashtu si e kishin paralajmeruar edhe ne protesten e meparshme fermeret e njesise administrative Frakull ne Fier kane bllokuar per disa minuta autostaden Levan- Tepelene ne shenje proteste kunder indiferences se qeverise qe i ka lene pa demshperblime nga dy permbytjet e fundit. Fermeret kane dale ne nje pjese te autostrades duke protestuar dhe duke kerkuar nga qeveria te kthej vemendjen nga kjo zone, e cila sipas tyre po permbytet per shkak te nje ure ndertuar ne autostraden Levan- Vlore.

https://youtu.be/UdGJ4CbLC24