Ballina Vendi BASHKESHORTJA E KASEMIT: ME HYSNIEN JEMI KUSHERIRA, AKOMA NUK ME BESOHET CFARE...

BASHKESHORTJA E KASEMIT: ME HYSNIEN JEMI KUSHERIRA, AKOMA NUK ME BESOHET CFARE KA NDODHUR

4

Nderkohe ne kemi shkuar ne familjen e Kasem Pirjasit ne Strum te bashkise Roskovec. Bashkeshortja e tij, Entela, mes lotesh ka treguar se nuk arrin dot ti besoj te gjithe kesaj historie, duke shtuar se Kasemi ishte nje njeri I perkushtuar per familjen dhe femijet, njera prej te cilave e semure. Entela ka treguar varferine qe I shoqeron perdite, ndersa persa I perket shkaqeve qe mund ta kene cuar Kasemin drejt kesaj vrasje makabre dhe lidhjen e tij me Hysnien  ka thene se ende nuk arrin ta besoj.

https://youtu.be/pOGAEUwrguA