Ballina Vendi E RRAHIN PER NJE BORXH, ARRESTOHEN DY VELLEZERIT NGA KSAMILI

E RRAHIN PER NJE BORXH, ARRESTOHEN DY VELLEZERIT NGA KSAMILI

2

Akuzohen se kane rrahur nje person derisa e kane lene pa ndjenja, per nje borxh qe u kishte mare ish-gruaja e te demtuarit disa muaj para ngjarjes, ndalohen dy vellezerit nga Fieri, me banim ne Ksamil. Ndalimi i dy te akuzuarve Lani Boraj 37 vjeç dhe Olen Boraj 31 vjeç, eshte kryer per veprat penale “heqje e paligjshme e lirise”, “mbajtje pa leje dhe prodhimi i armeve, armeve shperthyese dhe i municioneve” dhe “vetegjyqesia”.

 

 

 

https://youtu.be/Y57MdeLIh3c