Ballina Vendi NDERRON JETE NE ITALI, FAMILJARET E ANXHELA MECANIT KERKOJNE DREJTESI

NDERRON JETE NE ITALI, FAMILJARET E ANXHELA MECANIT KERKOJNE DREJTESI

2

Kerkojne drejtesi dhe rikthimin e trupit te pajete te vajzes se tyre ne Shqiperi. Apeli I drejtohet shtetit shqiptar nga familjaret e Anxhela Meçanit, 20 vjecares e cila humbi jeten pak dite me pare ne Itali. Te ndodhur ne kushtet kur ngjarja eshte ende pa nje autor dhe ne pamundesi ekonomike, babai I Anxheles dhe gjyshi I saj, duan qe vajza te percillet per ne banesen e fundit sipas tradites, ndaj deshirojne qe trupi I saj te vij sa me pare prane familjes.

 

 

https://youtu.be/7GwVvpBmY6M