Ballina Vendi BYPASSI, BANORET E MBROSTARIT NE PROTESTE

BYPASSI, BANORET E MBROSTARIT NE PROTESTE

2

Banore te zones se Mbrostarit ne Fier, kane dale paraditen e kesaj te shtune ne nje proteste dhe shkak sipas tyre eshte bllokimi I rrugeve qe I con drejt shtepive, si pasoje e ndertimit te Bypassit. Banoret jane shprehur te revoltuar, se tashme nuk kane se ku te kalojne, pasi rruget e vjetra jane bllokuar dhe sipas tyre nuk do t’u krijohet asnje mundesi tjeter. Ne mbeshtetje te banoreve ka qene edhe ish deputeti Luan Baci, kreu I Partise Demokratike ne Fier

https://youtu.be/ShPVhimfZ_I