Ballina Vendi BISTRICA/ KAPEN 11 TRAFIKANTE TE NJE GRUPI KRIMINAL

BISTRICA/ KAPEN 11 TRAFIKANTE TE NJE GRUPI KRIMINAL

2

Policia e Shtetit ka finalizuar nje operacion antidroge te koduar “BISTRICA 2019”, per goditjen e veprimtarise kriminale ne fushen e trafikimit te lendeve narkotike duke arrestuar 11 pjesetare te nje grupi, nga Fieri, Patosi dhe Mallakastra. 11 te ndaluarit u kapen pasi  do te trafikonin nje sasi prej 79 kg kanabis drejt Greqise. Personat e arrestuar dhe te ndaluar kane konsumuar elementet e veprave penale “Trafikim te lendeve narkotikeve” dhe “Grup i Strukturuar Kriminal”.

https://youtu.be/h9wwCGJBat0