Ballina Vendi BANORET NE PROTESTE, KERKOJME PRONESINE E SHTEPIVE TE BLERA

BANORET NE PROTESTE, KERKOJME PRONESINE E SHTEPIVE TE BLERA

2

Banore te nje pallati ne lagjen “8 Shkurti” ne Fier, prej 10 vitesh jetojne ne shtepite qe kane blere, por pa pasur asnje dokument pronesie. Ata I kerkojne ndihme qeverise dhe te gjitha institucionve pergjegjese qe te veprojne, ndersa shtojne se godina eshte pa kushte sigurie. Sipas banoreve nje I moshuar ka nderruar jete pak kohe me pare, pasi ka rene ne pjese ku dohet te vendoset ashensori.

https://youtu.be/37wAohPxHOM