Ballina Vendi ARRESTOHET 39 VJECARI, LEVIZTE I ARMATOSUR

ARRESTOHET 39 VJECARI, LEVIZTE I ARMATOSUR

2

Nje 39 vjecar eshte ndalur nga blute e qytetit te Lushnjes pasi gjate kontrollit te ushtuar ne mjetin tip “Benz” brenda ne çanten e tij te dores iu gjete dhe sekuestrua ne cilesine e proves materiale nje arme zjarri pistolete pa leje, 1 kreher, 14 fisheke pistolete dhe 4 fisheke arme gjahu. Xheni Xhumari do te paraqitet perpara togave te zeza per  veprat penale ”Mbajtja pa leje e armeve luftarake dhe municionit”, dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armeve te gjuetise dhe sportive”.

 

 

https://youtu.be/2Fxwnt1ida8