Ballina Vendi AMBASADORI JAPONEZ NE FIER, MUNDESI TE SHUMTA BASHKEPUNIMI

AMBASADORI JAPONEZ NE FIER, MUNDESI TE SHUMTA BASHKEPUNIMI

2

Ambasadori I japonise ne vendin tone Makoto Ito, ka vizituar paraditen e kesaj te merkure bashkine e Fierit. Ai eshte pritur nga krue I bashkise Armando Subashi, me te cilin ka zhvilluar nje bisede te ngrohte dhe miqesore. Fokusi I bisedes ka qene rreth mundesive te bashkepunimit, ne disa sektore, si ne fushen ekonomike, mjedisore, shendetesore dhe kulturore, bazuar ne karakteristikat e perbashketa te dy vendeve, si nga ana konceptuale dhe ajo zhvillimore.

https://youtu.be/KkaEgyrNlrE