Ballina Vendi Aksident i rëndë!Del nga rruga autoboti në aksin Himarë–Dhërmi.

Aksident i rëndë!Del nga rruga autoboti në aksin Himarë–Dhërmi.

1

RNjë aksident ka ndodhur paraditen e së dielës në aksin rrugor Himarë–Dhërmi, në vendin e quajtur “Kthesa e Vishës”. Bëhet e ditur se ngjarja ka ndodhur rreth orës 11:45 kur një autobot me drejtues R. Dh., rreth 60 vjeç ka dalë nga rruga.

Për pasojë, drejtuesi i automjetit ka mbetur i lënduar dhe ndodhet në Spitalin e Himarës, nën kujdesin e mjekëve. Kujtojmë se kjo zonë njihet si e rrezikshme dhe shpesh kanë ndodhur aksidente të rënda me pasojë vdekjen.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes. /abcnews.al/