Ballina Vendi 10 VITE PAS TRAGJEDISE SE BUTRINTIT, FLASIN PRINDERIT E FESTIM HOXHES

10 VITE PAS TRAGJEDISE SE BUTRINTIT, FLASIN PRINDERIT E FESTIM HOXHES

2

Arrestimi i Albert Gegës ditën e sotme na ktheu pas në kohë duke risjellë në vëmendje tragjedinë e Butrintit, ku në përpjekje për të kaluar në Greqi, 5 persona humbën jetën. Një mes 22 personave që tentuan kalimin e kufirit në tetor të vitit 2008, ishte edhe 18-vjeçari Festim Hoxha, i cili u mbyt në liqenin e Butrintit.  Ne kemi shkuar sot prane familjes Hoxha, ku kane folur babai dhe nena e festimit. Mes lotesh ata kane treguar cfare ka ndodhur 10 vite me pare.

 

 

https://youtu.be/dKJjsqvpSho