Ballina Vendi 15 TETORI, 74 VJETORI I CLIRIMIT TE QYTETIT TE FIERIT

15 TETORI, 74 VJETORI I CLIRIMIT TE QYTETIT TE FIERIT

2

Eshte perkujtuar kete te hene 15 Tetori , 74 vjetori I Clirimit te qyteti te Fierit. Ne kete pervjetor jane zhvilluar disa aktivitete  kulturore ne perkujtim te kesaj dite historike qe nisen me tingujt e marsheve te bandes se qytetit dhe vijuan me homazhe dhe kurora me lule ne lapidarin kushtuar brigades  XI sulmuese. Ne kete dite te gjate veprimtarish, pervec interpretimve artistike, nuk mungoi edhe nje panair ku kryefjale ishte historia dhe tradita e qytetit te Fierit.

 

 

https://youtu.be/ycWIvLxjubk