Ballina Vendi ZJARRFIKESIT PATOS, BALILAJ: VLERESOJ PUNEN E KETYRE HERONJVE

ZJARRFIKESIT PATOS, BALILAJ: VLERESOJ PUNEN E KETYRE HERONJVE

3

Ata jane ne sherbim pergjate 24 oreve dhe rasti me I fundit eshte ai kur nga pusi arriten te nxirrnin nje vajze 23 vjecare. Kozma Çuko, komandanti I sherbimit zjarrfikes ne Patos ka treguar se si ka arritur te nxjerr nga pusi vajzen, e cila fatmiresht I ka shpetuar mbytjes, ndersa eshte ndalur edhe tek puna e perditeshme dhe veshtiresit e saj.  Nderkohe kryebashkiakja e patosit Rajmonda Balilaj I ka quajtuar heronj djemte e repartit zjarrfikes, te cilet perdite shpetojne jo vetem pronen e qytetareve por edhe jete njerezish.

https://youtu.be/3nGYmT0vWFg