Ballina Vendi ZBULOHET PAS NJE VITI VRASJA, FLET VELLAI I VIKTIMES

ZBULOHET PAS NJE VITI VRASJA, FLET VELLAI I VIKTIMES

4

Pas nje viti eshte zbardhur e verteta e nje krimi brenda familjes, ndodhur ne Patos. Vdekja e 74-vjeçares Vreke Velaj, në muajin janar të 2017-ës u deklarua fillimisht si vdekje natyrale por dyshimet e vëllezërve të viktimës dhe kallëzimi në prokurori zbuluan detaje rrëqethëse nga vdekja e motrës së tyre. Vete vellai I saj dhe bashkeshortja e tij kane treguar rrethanat e ngjarjes dhe si e ka fshehur bashkeshorti I Vrekes gjithe kete histori.

https://youtu.be/oJ4IXao3KL0