Ballina Vendi VRASJA NE BALLSH, KRYEBASHKIAKU: FEMIJET I ÇUAM NE FSHATIN SOS

VRASJA NE BALLSH, KRYEBASHKIAKU: FEMIJET I ÇUAM NE FSHATIN SOS

2

Disa dite pas krimit makaber ku nje 34-vjeçar vrau me thike gruan dhe motren e saj 18-vjeçare, kryetari i bashkise se Ballshit tregon detaje te tjera rreth ngjarjes. Ne nje prononcim per mediat, Agron Kapllanaj pohon se te gjithe banoret e zones jane te shokuar per ngjarjen, ku te vrara mbeten Gentiana dhe Merisa Caushi. Mes te tjerash kryebashkiaku tregon edhe gjendjen ne te cilen ndodhen aktualisht dy femijet e çiftit te mitur, te cilet ishin ne banese gjate kohes kur Gazmend Musta masakroi me thike nene e tyre dhe tezen. Kapllanaj tha se pak pas krimit, Gazmendi i kishte çuar femijet te dy ne polici, ndersa keta te fundit u trajtuan nga nje punonjes social dhe psikolog dhe me pas u derguan ne fshatin SOS.

https://youtu.be/bOlET4cZRF0