Ballina Vendi VDES 21 VJECARJA NE SPITAL: FAMILJARET AKUZOJNE MJEKET, REAGON SPITALI, GRUP PUNE...

VDES 21 VJECARJA NE SPITAL: FAMILJARET AKUZOJNE MJEKET, REAGON SPITALI, GRUP PUNE PER TE VERIFIKUAR RASTIN

4

Nje 21 vjecare nga Mujallia ka nderruar jete ne spitalin e Fierit, ndersa familjaret akuzojne bluzat e bardha per neglizhence. Nga ana e drejtoreshes se spitalit te Fierit, pohoet se lidhur me rastin eshte ngritur nje grup pune, ndersa priten edhe rezultatet e autopsise. Ne njoftimin per shtyp te Policise se Fierit behet me dise se vdekja ka ardhur per shkaqe natyrale dhe se materialet I jane referuar prokurorise per vleresim.

https://youtu.be/lcrucoSUe5Q