Ballina Vendi POLICIA E FIERIT ZBULON NJE LABORATOR DROGE DHE NJE MJET LUNDRUES

POLICIA E FIERIT ZBULON NJE LABORATOR DROGE DHE NJE MJET LUNDRUES

3

Policia e Fierit ka zbuluar nje laborator ne ndertim e siper, i cili dyshohet se do te perdorej per kultivim te bimeve narkotike. Gjithashtu eshte sekuestruar edhe nje mjet lundrues me gjatesi rreth 12 metra, i dyshuar per transport lendesh narkotike. Gjithcka ka ardhur ne zbatim te planit te masave per kontrollin e territorit me qellim goditjen e fenomentit te kultivimit te bimeve narkotike, ndersa ne kerkim jane shpallur personat qe mund te kene lidhje me te dyja ngjarjet.

https://youtu.be/v0-_VavjVxc