Ballina Vendi POLICIA E FIERIT NDALON GRABITJEN. VRITET NJERI PREJ AUTOREVE, TJETRI PLAGOSET,...

POLICIA E FIERIT NDALON GRABITJEN. VRITET NJERI PREJ AUTOREVE, TJETRI PLAGOSET, DISA NE KERKIM

2

Nje I vdekur dhe nje I plagosur. Eshte ky bilanci I nje tentative per grabitje ne Fier, ndersa policia ka nderhyre ne kohe duke parandaluar gjithcka. Nga shkembimi I zjarrit mes autoreve te grabitjes dhe policise se Fierit, ka mbetur I vdekur njeri prej autoreve dhe tjetri eshte plagosur. Behet me dije se me shume se dy persona te tjere jane ne kerkim, duke qene se kane qene pjese e kesaj tentative, ngjarje e ndodhur rreth ores 3 te mengjesit ne lagjen “29 Nentori” ne Fier.

https://youtu.be/gPJqmL6y8Cg