Ballina Vendi PERCILLET PER NE BANESEN E FUNDIT ALDISON BELULAJ

PERCILLET PER NE BANESEN E FUNDIT ALDISON BELULAJ

4

Eshte percjelle per ne banesen e fundit, 23 vjecari Aldison Belulaj, I riu qe nje jave me pare qelloi mbi Ariela Muratin e me pas mbi veten. Familjare e te aferm, miq dhe shok te 23 vjecarit, kane marre pjese ne ceremonine mortore, ndersa djali I dajes se Aldisonit eshte shprehur se gjate gjithe ketyre diteve I kishin qendruar prane. Sipas tij, rrjedha e ngjarjeve, ben qe mes dy familjeve te mos kete kontradita, ndersa dy te rinjte prehen ne varrezat e fshatit  Zharrzes.

https://youtu.be/bluTvtYrugo