Ballina Vendi PD PROTESTON NE FIER, BLLOKOHET PER DISA MINUTA RRUGA PRANE PREFEKTURES

PD PROTESTON NE FIER, BLLOKOHET PER DISA MINUTA RRUGA PRANE PREFEKTURES

2

Anetare dhe simpatizante te Partise Demokratike ne Fier kete te shtune jane ngritur ne nje proteste kunder qeverise Rama. Qytetaret u mblodhen para Prefektures se qytetit, prane se ciles ndodhet edhe selia e kesaj force politike, ku bllokuan edhe rrugen. Protesta vjen pas thirrjes se kryedemokratit Lulzim Basha per te zhvilluar tubime ne te gjithe qytetet e Shqiperise, per te kulmuar me nje proteste kombetare ne Tirane, me 16 mars.

https://youtu.be/d29edbO8Dz0