Ballina Vendi PALLATI I SPORTIT, PREZANTOHET PROJEKTI NE FIER

PALLATI I SPORTIT, PREZANTOHET PROJEKTI NE FIER

2

Gjate vizites se tij ne Fier kryeministri Edi Rama deklaroi se shume shpejt qytetit do ti shtohet nje pallat sporti, I shume deshiruar nga qytetaret.  Pasditen e djeshme ne mjediset e bashksie se Fierit u be edhe prezantimi I projetkit per ndertimin  e ketij pallati, nje godine shume funksionale, ku ne qender eshte pikerisht pallati I sportit. I pranishem mes arkitekteve vendas dhe te huaj ka qene edhe zv ministri I Infrastruktures dhe Energjise Aran Shkreli, ndersa studioja italiane e arkitekteve MAU, ka bere edhe prezantimin perkates.

https://youtu.be/CMJzf6JKTM4