Ballina Vendi NJE TJETER ZJARR NE QAFEN E SHKOZES, DIGJET NJE SIPERFAQE ME PISHA

NJE TJETER ZJARR NE QAFEN E SHKOZES, DIGJET NJE SIPERFAQE ME PISHA

2

Gjate ketyre diteve ka qene e madhe prania e zjarreve ne Fier. Pas zjarrit te rene ne zonen e Levanit, ku vec shkurreve u dogjen edhe shume rrenje ullinj, njw zjarr i fuqishem ka perfishire pasdient e djeshme kodrat me pisha ne zonen e njohur si “Qafa e Shkozes” ne aksin Fier- Cakran. Zjarri ka rene ne dy vatra ne kete territor, ndersa kane mberritur menjehere edhe forcat zjarrfikese dhe specialiste te emergjencave civile te cilet kane pare nga afer situaten.

 

 

https://youtu.be/jrIdrecFhzo