Ballina Vendi NIS TRANSFORMIMI, RIKONSTRUKTOHEN VARREZAT E DESHMOREVE NE FIER

NIS TRANSFORMIMI, RIKONSTRUKTOHEN VARREZAT E DESHMOREVE NE FIER

2

Ka nisur dhe pritet te perfundoj shume shpejt puna per rikonstruksionin e plote dhe vendosjen e elementeve simbolike, ne varrezat e deshmoreve ne Fier. Lajmi eshte bere I ditur nga kreu I bashkise se Fierit Armando Subashi ne nje postim ne rrjetet sociale. Nder te tjera, Subashi eshte shprehur, se 75 vjetori i Çlirimit nuk do i gjeje njesoj Varrezat e Deshmoreve. 

https://youtu.be/26etpHMJrqk