Ballina Vendi NIIKOLLA NE FIER, MERRET MENDIMI I NXENESVE PER DY NISMAT E FUNDIT

NIIKOLLA NE FIER, MERRET MENDIMI I NXENESVE PER DY NISMAT E FUNDIT

4

Nismat e ndermarra nga Ministria e Arsimit kane sjelle ne nje bashkebisedim me nxenes e mesues te gjimnazit “Perikli Ikonomi” ne Fier Ministren e Arsimit Lindita Nikolla.  Nismat “3 lende ne 6 ore” dhe ajo per me shume siguri ne shkolla jane disktuar nga te pranishmit, te cilet kane dhene edhe mendimet e tyre. Nga ana e Ministres Nikolla eshte theksuar se po punohet forte ne menyre qe nxenesit jo vetem te ndjehen me te sigurt ne mjediset shkollore, por ne klase te heqin edhe barren e pergatitjes se detyrave.

https://youtu.be/yya5PqsSRFs