Ballina Vendi Moren peng 22 Vjecarin ne Roskovec dhe e dhunuan,ndalohen dy autoret!

Moren peng 22 Vjecarin ne Roskovec dhe e dhunuan,ndalohen dy autoret!

2

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve I. A., 32 vjeç dhe E. A., 25 vjeç, (vëllezër), banues në Roskovec,pasi ne bashkepunim kane mar peng nje 22 vjecar si dhe e kane dhunuar.Me marrjen e njoftimit, shërbimet e Komisariatit të Policisë Fier kanë bërë të mundur identifikimin, lokalizimin, kapjen dhe ndalimin e dy autorëve. Ndaj autoreve rendojne tre vepra penale “Heqja e paligjshme e lirisë”, “Kanosja” dhe “Plagosje e lehtë me dashje” të kryera në bashkëpunim.