Ballina Vendi Mike Tyson e dhunojë në bordin e avionit, “viktima” merr...

Mike Tyson e dhunojë në bordin e avionit, “viktima” merr avokat

1

Pasagjeri i avionit i goditur nga Mike Tyson pasi ai vazhdonte t’i fliste “në vesh” ka punësuar një avokat.

Ylli i boksit Tyson lëshoi ​​një sërë grushtash mbi Melvin George Townsend pasi thuhet se i kishte hedhur një shishe në bordin e një aeroplani JetBlue.

Një përfaqësues i boksierit të lindur në Brooklyn pretendon se veprimet e tij ishin reagim ndaj Townsend, i cili dyshohet se e kishte ngacmuar atë në aeroportin e San Franciskos.

Por një padi mund të vijë në rrugën e Tyson-it pasi Townsend, gjoja një hajdut dhe mashtrues i dënuar, ka punësuar një avokat, raporton “TMZ”.

Avokati i tij, Matt Morgan nga “Morgan & Morgan”, thotë se Townsend “u bë tepër i emocionuar”, por mohon që një shishe uji të ishte hedhur në ndërveprim të tensionuar.

“Klienti ynë është një fans i madh i Mike Tyson”, tha ai për “TMZ”.

“Kur Mike Tyson hipi në aeroplan, ai u emocionua tepër. Në fillim, ndërveprimi i tyre ishte i përzemërt.

“Në një moment të caktuar, zoti Tyson u acarua qartë nga një fans tepër i emocionuar dhe filloi ta godiste atë në një mënyrë të tepruar.

“Kjo situatë mund të ishte shmangur thjesht duke kontaktuar stjuardesin. Klienti ynë mohon të ketë hedhur një shishe uji përpara se të goditet nga zoti Tyson.”

Pas përleshjeve të mërkurën, Townsend nuk pranoi të ngrinte akuza pasi u trajtua për ato që dukej të ishin lëndime të lehta.

Morgan shtoi: “Për të thënë qartë, si një nga luftëtarët më të mëdhenj të të gjitha kohërave, Tyson duhet të kishte ushtruar më shumë përmbajtje përpara se të përdorte duart mbi një fans tepër të emocionuar”.

Incidenti ndodhi përpara një fluturimi të planifikuar për t’u nisur nga Aeroporti Ndërkombëtar i San Franciskos për në Florida në orën 22:30 me orën lokale.

Dëshmitarët pretendojnë se “Njeriu më i keq në planet” fillimisht ishte “i ftohtë” me të gjithë pasagjerët e tij, përfshirë atë që ishte ulur pas tij dhe mikun e tij.

“Iron” Mike madje pranoi të bënte një selfie me njërin prej të dyve dhe mbeti “i duruar” me burrin tjetër të ulur në rreshtin pas tij.

Mirëpo, pasagjeri thuhet se ka vazhduar të “acarojë” legjendën e boksit.

Tyson u kap në kamera duke i hedhur një sërë grushtash në fytyrë, të cilat përfundimisht i gjakosën ballin.

Një zëdhënës i Tyson tha: “Për fat të keq, zoti Tyson pati një incident në një fluturim me një pasagjer agresiv, i cili filloi ta ngacmonte atë dhe i hodhi një shishe uji teksa ishte në vendin e tij.”

Por që atëherë doli se Townsend, nga Punta Gorda, Florida, ka një histori të gjatë kriminale pasi ka kryer dënime me burg për një sërë krimesh