Ballina Vendi MANASTIRLIU DHE NIKOLLA NE FIER, INSPEKTIME NE SHKOLLA

MANASTIRLIU DHE NIKOLLA NE FIER, INSPEKTIME NE SHKOLLA

2

Ministrja e Shendetesise dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu dhe Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla kane qene kete te hene ne Fier ku kane inspektuar nga afer ambientet e dy shkollave. Gjate ketij inspektimi theksi eshte vendosur tek plotesimi I kushteve higjieno sanitare, te domosdoshme per hapjen e institucioneve arsimore. Nderkohe gjate fjales se saj Ministrja Nikolla eshte ndalur tek shperndarja e librave falas, nje preces qe sipas saj eshte bazuar ne ekspercienca evropiane.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=AwPSJeYk2uM