Ballina Vendi MAMOGRAFIA NE FIER, MINISTRJA MANASTIRLIU: 1400 KONTROLLE GJATE 9 MUAJVE

MAMOGRAFIA NE FIER, MINISTRJA MANASTIRLIU: 1400 KONTROLLE GJATE 9 MUAJVE

2

Ministrja e Shendetesise dhe Mbrotjes Sociale, Ogerta Manastirliu ndoqi nga afer ofrimin e sherbimit te mamografise ne Fier, ku edhe pajisja do te qendroje per disa dite. Kreu I Ministise se Shendetesise ka bere me dije se kete vit eshte dyfishuar  sherbimi i mamografise ne spitalet rajonale, por edhe aty ku ende nuk ofrohet ky sherbim, ai mundesohet me mamografet e levizshem. Nder te tjera minstrja Manastirliu eshte shprehur se vetem gjate 9-mujorit te pare te ketij viti, jane kryer 1400 mamografi me shume se i gjithe viti 2017.

 

 

 

https://youtu.be/WREbmbbfb3I