Ballina Vendi KRYEBASHKIAKU SUBASHI URON FILLIMIN E VITIT TE RI SHKOLLOR

KRYEBASHKIAKU SUBASHI URON FILLIMIN E VITIT TE RI SHKOLLOR

2

Qytetari I pare I Fierit, Kreu I Bashkise Armando Subashi, ka uruar te gjithe nxenesit dhe mesuesit per fillimin e vitit te ri shkollor. Ne mesazhin e tij, kruebashkiaku Subashi eshte ndalur tek investimet e kryera kete vit ne cerdhe, kopshte e shkolla, investime qe sipas tij do te vazhdojne ne cdo dite te vitit. Zoti Subashi nuk ka harruar pa vleresuar edhe nismat e ndermarra nga Qeverisa Shqiptare, vecanerisht ate per shperndarjen e librave falas per nxenesit nga klasa e pare ne te katerten, duke shtuar ketu edhe impenjimin e Bashkise Fier, per tu dhene falas librat edhe nxenesve te klasave te pesta.

 

 

https://youtu.be/OHDSVqo6ogo