Ballina Vendi INVESTIMET NE SPITALIN FIER, KRYEMINISTRI RAMA INSPEKTON REPARIN E KIMIOTERAPISE

INVESTIMET NE SPITALIN FIER, KRYEMINISTRI RAMA INSPEKTON REPARIN E KIMIOTERAPISE

2

Rreth 1 milione euro jane investuar kete vit per te pajisur spitalin e Fierit me aparatura. Kryeministri Edi Rama vizitoi mjediset e shnderrura te ketij spitali ku pa nga afer edhe repartet e kimioterapise dhe hemodinamikes, te hapura sefundmi. Ne spitalin rajonal te Fierit marrin sherbim rreth 300 mije banore te ketij qarku nderkohe qe me hapjen e kabineteve te reja pritet qe mjeket te ofrojne sherbim te specializuar per te gjithe jugun.

 

 

 

https://youtu.be/a2b3kV2xDTo