Ballina Vendi IKMT, VIJON AKSIONI I PRISHJES SE OBJEKTEVE PERGJATE SHTRATIT TE LUMIT GJANICA

IKMT, VIJON AKSIONI I PRISHJES SE OBJEKTEVE PERGJATE SHTRATIT TE LUMIT GJANICA

4

Ka vijuar edhe kete te hene aksioni per prishjen e objekteve te ndertuara pergjate shtratit te lumit “Gjanice”. Ne fazen e dyte te aksionit te prishjeve, pritet te hidhen ne toke 14 objekte, kryesisht njesi sherbimi dhe shitje. Burime nga Inspektoriati Kombetar I Mbrojtjes se Territorit kane bere me dije se nje tjeter godine pritet te shembet me shperthim te kontrolluar gjate kesaj fundjave.

https://youtu.be/k5fnLuPC08w