Ballina Vendi FIER, BESIMTARET MYSLIMANE FESTOJNE FESTEN E FITER BAJRAMIN

FIER, BESIMTARET MYSLIMANE FESTOJNE FESTEN E FITER BAJRAMIN

2

Besimtare te shumte myslimane kane festuar sot Fiter Bajramin. Qe ne oret  e para te mengjesit, besimtaret kane falur Namazin ne xhamine e qytetit, ndersa kreret myslimane te myftinise kane percjelle urimet per paqe dhe harmoni mes njerezve. Falja e Fiter Bajramit u be nga Myftiu i Xhamise se Fierit Taulant Bica.

https://www.youtube.com/watch?v=6oqkdM7hyK8&feature=youtu.be