Ballina Vendi FESTOHET KRISHTLINDJA NE FIER, URIMET PER 25 DHJETORIN

FESTOHET KRISHTLINDJA NE FIER, URIMET PER 25 DHJETORIN

2

Qytetaret fierak kane festuar kete marte Krishtlindjet, nje nder festat me te rendesishme ne kalendarin e fese se Krishtere. Qe ne oret e para te mengjesit ata I jane drejtuar kishes katolike dhe asaj ortodokse, ku kane ndezuar qirinj dhe kane ndjekur ritualet fetare. Ne kete dite kan dhene urimet e tyre edhe kreu I Bashksie se Fierit Armando Subashi dhe perfaqesues te forcave politike.

https://youtu.be/10Gda2u_SjU